psychika Covid
-
04. 11. 2020
Dobrý den,chtěla bych se opět zeptat už jsem z té korony asi blázen.Měla jsem pozitivní test na koronavir už je to 20 dní a od té doby se někdy zadýchavám ale tak, jako bych běžela i když třeba jen umyju nádobí.Když si vezmu půlku neurolu 0,5 zadychávaní přestane.Je možné že tyto stavy jsou spíš už od psychiky když mi to neurol zastaví a pak se cítím dobře,nebo má neurol jen vliv že nějak dušnost zmírní?Myslím pokud by to bylo plícema nebo srdcem atd tak by asi neurol tyto obtíže nesklidnil?U mě je problem že 4 roky v kude 4x měsíčně chodím do posilovny,kolo,inlin,prostě aktivní život a ted už 22 dnu sedím doma a nic nedělám kvůli pozitivním testum,přitom žádné obtíže už nemám,jen to zadýchávání se.Co by jste popřípadě doporučoval místo neurolu?Ten už beru fakt v případě kdy mi je uplně zle a myslím že už nic jineho nepomuže.Mám ho od manžela,ten má někdy uzkostné stavy .Předtím jsem v životě tyto stavy neměla,uplně optimistická a aktivní člověk,veselý.Děkuji moc a omlouvám se za další dotaz.

Dotazy z BENU poradny
-
21. 09. 2020
Co pomáhá na stres a úzkost?
Dobrý den,
co pomáhá na stres a úzkost? Slyšela jsem velkou chválu na Lavekan a Guajacuran (Guajacuran ale údajně uspává), jaké máte od zákazníků na tyto přípravky ohlasy? Co jiného byste případně doporučili? Ráda bych užívala něco bez vedlejších účinků, co by neovlivňovalo výkonnost kognitivních funkcí.
Děkuji za odpověď. -
26. 09. 2020
Odhalí CRP test přítomnost koronaviru COVID-19?
Dobry den zachyti pritomnost koronaviru v tele i CRP test
-
03. 01. 2022
Stres a postcovid
Dobrý den, potřebovala bych poradit před měsícem jsem prodělala covid, mám od té doby bolesti, padání vlasů a motani hlavy, před týdnem se objevila i úzkost. Můžete mi poradit nějaké vitaminy na zotavení a něco proti té úzkosti? Děkuji
-
06. 02. 2022
Jak snížit hladinu kortizolu ?
Prosím o radu jakým léčebným přípravkem léčit účině (pokud možno přírodním přípravkem) hladinu kortizolu a také o radu jaký přípravkem redukovat přebytečnou váhu.
Dobrý den,
současná doba přináší velký nápor na náš psychický stav, a´t už si to více či méně připouštíme, obavy z nákazy, stres z nařízení a omezení každého zasáhnou.
Každý člověk si tento stres dokáže zpracovat různě, někdo sportem či relaxací sníží hladinu stresového hormonu kortizolu, někdo to bohužel zvládá hůře a stres se může projevit v různých podobách. Podráždění, únava, deprese, agrese atd.
Někdo může začínat cítit i fyzické potíže, které jsou dost často bez zjevné příčiny tzv. psychosomatické onemocnění.
Zda je to i ve vašem případě takto na dálku mohu těžko posoudit. Ale s největší pravděpodobností jistou mírou váš psychický stav má vliv i na zdravotní stránku a případně vaše zdravotní potíže dokáže stres prohloubit.
I v případě karantény platí zásada být v "pohodě". Snížit škodlivý stres, tedy hladinu kortizolu.
Ideálně sportem, ale chápu, že v karanténě je toto obtížnější.
Přesto můžete provádět cvičení i v domácí formě - uvolňovací cviky, jóga, posilovací cvičení i aerobní cvičení lze na relativně malém prostoru.
Nezapomínejte dále na režimové opatření.
Pravidelnost jídla, opět ideálně aby kalorický výdej převážil příjem, dostatek tekutin.
Pravidelný spánek, ale i pravidelnost v denních rutinách. Vstávat ve stejnou dobu, chodit spát ve stejnou dobu. Převléknout se z nočního úboru do denního, připravit se na "práci" doma. Namalovat se...
Dostatečně místnosti větrat a zbytečně přes den nezatahovat okna.
Večer místo Neurolu zkusit čaj, vzít knihu, pustit si hudbu. Povídat si s manželem a navodit příjemnou atmosféru …
Přeji , a´t co nejlépe tento čas zvládnete a v případě zhoršení vašeho psychického či fyzického stavu konzultujte s psychologem nebo lékařem.
S pozdravem
Mgr. Jana Učíková
Vedoucí lékárník BENU, Rakovník