Co na zácpu, když nepomáhají glycerínové čípky?
-
12. 02. 2021
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli si můžu vzít za den 2 glycerinové čípky. Od včerejška je užívám, ale vždy je vydržím mít tak 5 minut jen a jdu na záchod, samozřejmě bez úspěchu. Takto bez úspěchu to bylo včera, i dnes. Odpoledne bych to ale chtěla zkusit znovu. Popř. existuje něco VELMI ÚČINNÉHO a rychlého na zácpu? Děkuji.

Dotazy z BENU poradny
-
10. 05. 2020
Zácpa v těhotenství
Dobry den
Chci se zeptat jsem těhotná asi 7 tyden a mam zacpu
Muzu si vzít vlákninu v tabletach od doktora Poppa
Děkuji -
07. 09. 2022
Zácpa a bolest břicha z ní
Dobry den potrebovala bych poradit ohledne zacpy a chodit pravidelne na zachod boli me pak i bricho dekujii
-
09. 03. 2020
Psychogenní zácpa
Dobrý den, mám velký problém. Trápí mě stres a to konkrétně v oblasti vyprazdňování. Nedokážu jít jinde než doma, dokonce ani tam, když vím, že je někdo na návštěvě, či někdo z rodinných příslušníků poblíž. Nemohu jet ke kamarádce, na dovolené trpím a psychicky mě to velmi užírá. Následkem je samozřejmě obstipace a nadýmání. Existují nějaké volně prodejné léky, které by mi mohly pomoci ? Děkuji.
-
06. 04. 2020
Zácpa u miminka
Dobry den, mohli byste mi prosím doporučit nějaký přípravek na zácpu, které může 9ti měsíční miminko? Četla jsem, že maminky používají forlax, ale zde uvádíte, že je až od 8mi let. Easylax je nedostupný. Glycerinový čípky máme vyzkoušené, ale dá se použít i něco jiného?
Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem -
08. 04. 2020
Co na zácpu u dětí?
Dobrý den, naše 13letá dcera se už asi 5 dní nemůže vyprázdnit. Zkoušeli jsme více tekutin a vlákniny, ale bohužel bez efektu. Co bychom mohli zkusit? Děkuji.
-
07. 09. 2022
Dají se dlouhodobě používat glycerinové čípky na zácpu?
Dobrý den,
Chtěla jsem se zeptat jak jsou z hlediska dlouhodobého každodenního užívání bezpečné glycerinové čípky na zácpu.
Trpím chronickou zácpou. Provádím veskera režimová opatření a každé ráno si aplikuji glycerinovy čípek a poté jdu na stolici.
Je takto časté užívání čípku nějak nebezpečné?
Pak jsem se ještě chtěla zeptat zdali se má čípek v konečníku rozpustit? Pokaždé mi totiz vyjde celý se stolici zpět.
A poslední dotaz se týká sirupu Lactulosa. Je i zde možné dlouhodobě každodenní používání?
Děkuji moc za odpověď -
07. 09. 2022
zácpa nepravidelná stolice
potřebovala bych projímadlo pro dospělého, ale spíše něco slabšího. Nejedná se přímo o zácpu, spíše o dosti nepravidelnou stolici. Děkuji.
-
30. 10. 2020
výběr projímadla zácpa
Dobrý den,prosím o doporučení vhodného ricinového oleje u mé velké chronické zácpy a hlavně jak ho užívat.Moc děkuji za radu a brzkou odpověd.
-
27. 12. 2020
Zácpa při laktózové intoleranci
Zdravím, mám laktozovou intoleranci, prosím, mohu užívat na zácpu lék :LAKTULOZA AL sirup??
Děkuji za odpověď. -
17. 08. 2022
Je dlouhodobé užívání probiotik na zácpu bezpečné?
Dobrý den,
chci se zeptat zda je v pořádku dlouhodobé užívání probiotik, případně s nějakou pauzou? Konkrétně mi dost vyhovují Probicus Premium cps.30 Generica (po jiných mě často bolela hlava a dočetla jsem se že je to možné kvůli některým konkrétním kmenům bakterií, které tyto neobsahují). Koupila jsem si je poprvé protože mám v podstatě on puberty problémy se zácpou, během užívání se mi trávení zlepšilo snad o 100%. Po dobrání se problémy sem tam vracejí, tak se chci zeptat, zda by bylo možné je užívat např. s dvoutýdenní pauzami dlouhodobě nebo to není bezpečné. Děkuju moc za odpověď. -
25. 01. 2024
Tuhá stolice v konečníku
Chci se zeptat čím to může být a jak řešit když stolice se nahromadí a ZKAMENÍ u konečníku takže nejde ven. Děkuji
Dobrý den.
Čípky na bázi glycerinu využívají fyzikální jev a jsou tedy bezpečné. Můžete je zavádět tak často, jak je třeba, pokud to bude snášet sliznice (může být podrážděna). Nepředpokládá se však, že to bude více než 1x denně. Na čípky může vzniknout také návyk, proto se nedoporučuje podávat déle než týden v kuse. Čípky jsou bezesporu nejrychlejší. Existují i verze s léčivy např. Dulcolax.
Pokud jsou laxativní látky podávány ústy, musí projít celým zažívacím traktem, což trvá 6-8h. Za tu dobu zaberou všechny tyto přípravky. Jsou efektivní, ale značně návykové. Na dlouhodobé podávání je vhodná Laktulóza nebo Makrogol. Alt ještě také přípravky s obsahem vlákniny. K těmto přípravkům je třeba důsledně dodržovat pitný režim a zaberou cca za 3-7 dní.
Jediné rychlé a účinné řešení je provést si klystýr.
Více k režimovým opatřením při zácpě: Jak na zácpu
S pozdravem.
Mgr. Václav Navrátil
vedoucí lékárník Prostějov