Otoky kotníků
-
24. 08. 2023
Dobrý den,v těchto vedrech mám dost oteklé kotníky. Gel teď moc nepomáhá . Děkuji za odpověď.

Dotazy z BENU poradny
-
16. 06. 2020
OTOKY NOHOU
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, je mi 23let. A už asi půl roku pozoruji, že mi otékají nohy. Ovšem víc ta levá v oblasti od kolena až dolů ke kotníku. Ráno mi dělá problém ty nohy vůbec rozchodit. Budu moc ráda, když mi dáte nějakou radu co na to, nějakou mast nebo i léky. Nebo co dělat, abych se toho zbavila. Předem moc děkuji za odpověď.
-
28. 08. 2020
Otoky prstů a bolest zad
Dobrý den, už delší dobu mi otékají chodidla kolem prstů, není to bolest, ale je to hodně nepříjemné. Děje se to většinou jen večer nebo v noci, přes den výjimečně. Zkouším to řešit Magnéziem + Ibalgin + chlazení vodou, někdy to i pomůže. Doktorka mi k tomu přidala Draslík, ale nijak se to neprojevilo. Mám CHOPN, saturaci kolem 90%, chodím jen po bytě, ven vůbec. Mimo to mám potíže s bederní páteří, pomůže Voltaren Forte, teď zkouším Ibalgin gel.
Byl by nějaký nápad? Moc děkuji. -
21. 10. 2021
Lymfatický otok ruky
Dobrý den, ráda bych se zeptala zda mohu užívat ,Ryor lymfadren bylinný čaj ,když beru kortikoidy na CHOPN s astmatem
Děkuji za odpověď -
17. 08. 2022
velikost kompresních punčoch podle tabulky
Dobrý den,
potřebovala bych si objednat kompresní punčochy, protože mám žilní nedostatečnost a hodně mi otékají nohy. Ale netuším, jako mám chtít velikost. Je někde nějaká tabulka, podle které bych to mohla odměřit?
Děkuji
Dobrý den,
pokud máte otoky nohou, tak vedle lokálních přípravků by se měla léčba skládat také z venofarmak – léků ovlivňujících pružnost a pevnost žil. Účinná látka diosmin zvyšuje žádoucí napětí žilní stěny, omezuje tvorbu otoků a má protizánětlivý účinek. Je k dostání bez předpisu.
Diosmin
S pozdravem
PharmDr. Veronika Orendášová
vedoucí lékárník, BENU Jungmannova, Jičín