mast na růži

    • Dotaz pro lékárníka
    • Kůže
    05. 08. 2019

    Dobrý den, dostala jsem růži, měla jsem i teploty. Nyní užívám ještě atb 3x denně. Bohužel, nemám svého kožního lékaře, jakou mast by jste mi doporučili na nohu? Trochu mi pne pokožka nohou.

    Dobrý den,

    základem léčby růže jsou antibiotika. V tuto chvíli Vám doporučím přípravky pouze k regeneraci pokožky. Nejlépe mast s obsahem ichtamolu.

    Vitella Ictamo pasta s bílým ichthyolem 75 g
    Rosen neoPhytiol ung.30g

    S pozdravem
    Mgr. Petra Rezková
    lékárník BENU, Praha 9 CČM

    šipka Mgr. Petra Rezková

    Na dotaz odpověděla Mgr. Petra Rezková , Praha 9, OC Černý most, naproti Globusu zobrazit odpověď skrýt odpověď

Zeptejte se přímo našeho lékárníka Zpět do poradny


Dotazy z BENU poradny

Dotazy z BENU poradny

    • Dotaz pro lékárníka
    • Kůže
    16. 09. 2020

    Jak léčit bércový vřed?

    Dobrý den.
    Prosím o radu. Má 82 letá maminka žije v domě pro seniory. Na noze nad kotníkem má otevřenou ránu po úderu do šlapky invalidního vozíku. Rána je velikosti cca 4 cm v průměru. Místní praktický lékař ránu, bércový vřed, léčí sterilním převazem s naneseným Betadine roztokem. Rána je čistá, no nedochází k hojení. Na můj dotaz, zda by rána neměla být léčena ještě něčím jiným, mi bylo odpovězeno, že lékař je praktik, nikoliv kožní lékař. Maminka je nechodící, pohybuje se s pomocí na invalidním vozíku a dopravit ji k lékaři mimo domov je poměrně náročné.
    Můžete mi, prosím, poradit, co bych měla zakoupit a mamince nanést, aby začal proces hojení. Moc děkuji za Váš čas.

    Dobrý den,

    léčba bércového vředu patří k dlouhodobějším terapiím, pokud jsou ještě přidané další onemocnění, léčba bývá často komplikovaná a rána se  špatně hojí, případně po dohojení znovu otevře.

    Pro podporu léčby bércového vředu můžete přidat homeopatika - Arnica montanu 9 CH  denně 3x 5 kuliček, nechat volně rozplynou v ústech , případně lze 15 kuliček rozpustit ve 2 dcl vody - např . do PET lahve a babička může po celý den popíjet , usnadní se aplikace s malými kuličkami. Při léčbě homeopatiky je potřeba dodržet 20 minut odstup od jídla a aromatických látek - mentol, kofein, nikotin atd a nezapíjet.

    Také je možná terapie enzymy - Wobenzym pro urychlení hojení rány , kůže. Užívá se 3x3 až 3x5 tablet denně do vymizení klinických příznaků. Doporučuje se ½ hodiny před jídlem zapít nerozkousané tablety větším množstvím tekutiny (nejméně ¼ litru).

    S pozdravem

    Mgr. Jana Učíková
    vedoucí lékárník Rakovník, Husovo nám.

    šipka Mgr. Jana Učíková

    Na dotaz odpověděla Mgr. Jana Učíková , Rakovník, poliklinika, Husovo nám. zobrazit odpověď skrýt odpověď

    • Dotaz pro lékárníka
    • Kůže
    10. 05. 2023

    Višněvského balzám neboli višňová mast

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli máte balzám Višněvského, případně s peruánským balzámem, né s dehtem. Zkoušel jsem jej najít ve vašen eshopu, ale marně. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

     Dobrý den,

    k otázce: Kde koupit Višněvského balzám?:

    Višněvského balzám i v kombinaci s Peru-balzámem (suspensio Višněvski cum balsamo peruviano) je přípravek chystaný v laboratoři. (recepturu připravil A. V. Višněvskij, nemá nic společného s višněmi :)  Lze ho zakoupit případně objednat kamenných lékárnách.

    Využití Višněvského balzámu:

    je velmi široké na špatně se hojící rány, působí proti zánětu, podporuje hojení a obnovu tkáně. Použití Višněvského masti (také se označuje Višněvského roztok, suspenze balzám nebo prostě "višňák", vše referuje k jednomu produktu) je vhodné i na hnisavé záděry kolem nehtů

    Náhrada za Višněvského balzám:

    lze použít na e-shopu dostupnou černou mast s ichtamolem, která má podobné účinky. Používá se k léčbě ekzémů, při mikrobiálních kožních problémech, hnisavých i plísňových kožních onemocněních, u omrzlin, akné i proleženin. Je vhodná pro dospělé a děti od 1 roku , nesmí se používat na sliznice a do očí a potřené místo se nesmí vystavovat slunečnímu záření.

    S pozdravem
    Mgr. Nesrstová Kristýna
    vedoucí lékárník BENU Šternberk

     

    šipka Mgr. Kristýna Nesrstová

    Na dotaz odpověděla Mgr. Kristýna Nesrstová , Šternberk, Nádražní zobrazit odpověď skrýt odpověď

    • Dotaz pro lékárníka
    • Bolest
    • Kůže
    • Zdravotní prostředky
    10. 04. 2024

    Bercovy vřed léčba

    Dobrý den chtěl bych se zeptat jak léčit bércový vřed. Nějakou mast nebo co na to zabírá? Předem děkuji za odpověď

    Dobrý den, 

    je možná terapie enzymy - komplex aktivních enzymů a rutin pro urychlení hojení rány, kůže. Užívá se 3x denně 5 tablet do vymizení klinických příznaků. Doporučuje se ½ hodiny před jídlem zapít nerozkousané tablety větším množstvím tekutiny (nejméně ¼ litru). 

    V lokální léčbě se v praxi aplikují vlhké obklady, pasty a masti. Ve formě obkladů se aplikují různé dezinfekční přípravky (3% borová voda, hypermanganový roztok, superoxidovaný oplachový roztok). Z mastí se využívá zejména mast s jodovaným povidonem. V praxi se taky používají náplasti s obsahem koloidního stříbra. Vyznačují se rychlejším a lepším hojením ran. Vytváří lepší ochranu proti bakteriím a snižují riziko vzniku infekce. Další možností je pěnová náplast s obsahem iontového stříbra. Pěnové krytí má rychlý antimikrobiální účinek. 

    Kompresivní léčba patří ke standardní léčbě bércových vředů. Využívají se při ní kompresivní (stahovací) elastické punčochy nebo obvaz.  

     

    S pozdravem, 
    Mgr. Ivana Stašová
    Lékárník BENU

     

    šipka Ivana Stašová

    Na dotaz odpověděla Ivana Stašová zobrazit odpověď skrýt odpověď

Všechny dotazy