Hemoroidy - výběr čípků
-
09. 07. 2019
Dobrý den, moje doktorka mi diagnostikovala vnitrní hemeroidy a doporucila mi koupit čipky,mohu poprosit o radu jaké čípky (výrobce) na vnitřní hemeroidy koupit (jsem důchodkyně)
Děkuji

Dotazy z BENU poradny
-
21. 10. 2020
Co mám dělat při krvácení v oblasti konečníku?
Dobrý den,mám na Vás dva dotazy.Pred několika lety se mi občas stávala že jsem po vyloučeni stolice našla toaletním papíru čerstvou červenou krev,to samé uvnitř wc. Obvodní doktorka mi řekla že to nic není a občas se to stane tak jsem to neřešila,několik let jsem měla pokoj a posledni dva týdny se mi to děje pokaždé když jdu na velkou.Četla jsem že by to mohli být nějaké anální trhliny způsobené tvrdou stolici ale nejsem si jistá,nevím zda pomůže změna stravy popřípadě nějaké vitamíny nebo je nutné zajít hned k lékaři.Dnes jsem byla normálně na wc bez stolice a tekla mi krev z konečníku i tak. Druhý dotaz se týká vitamínu C a jeho vstřebávání,beru Celaskon s postupným uvolňováním a nevím zda to má efet jen při nemoci nebo jako prevence.
-
02. 12. 2020
Zatáhne se hemoroid sám od sebe?
Dobrý den, dnes jsem si našel vnější hemoroid. Nekrvácí ani nesvěří, pouze je v něm lehká bolest a stejně nepříjemný tlak. Jsem si vědom toho, že trávím nezdravé dlouho času na toaletě. Chtěl bych vědět jestli se to zatáhne samo (Za předpokladu, že omezím čas na toaletě.) A pokud ne co s tím mám dělat? Děkuji za odpověď předem
Dobrý den,
čípky zvolte podle toho, jak se hemoroidy projevují. Při krvácivých hemoroidech zvolte čípky zastavující krvácení a zpevňující žilní stěnu (např. Faktu, Mastu). Pokud převažuje bolestivost, tak vybírejte z těch, které obsahují lokální anestetikum (Faktu, Procto-Glyvenol) a při svědivých projevech můžete volit třeba Preparation H. Čípky se zpočátku zavádějí pravidelně dle návodu 2x-3x denně. Důležitá jsou také dietní opatření, tím je myšleno pečovat o pravidelnou a měkkou stolici(vysoký příjem vlákniny a dostatek tekutin) a častá hygiena anální oblasti mokrou cestou (sprcha či vlhčené ubrousky). Léčbu je dále možné doplnit i venotonickými přípravky obsahujícími diosminol a hesperidin (např. Diosminol, Mobivenal). Další informace naleznete v hezky zpracovaném článku tady: HEMOROIDY.
FAKTU 100MG/2,5MG čípek
Mastu čípky
Diosminol micronized tbl.60
Zdraví,
PharmDr. Matyáš Palan
lékárník BENU Beroun