ASPIRIN 500MG obalené tablety 20
Přípravek Aspirin se používá k symptomatické léčbě horečky a/nebo mírné až středně silné bolesti, jako je bolest hlavy, chřipkový syndrom, bolest zubů nebo bolest svalů.
Přípravek Aspirin je určen pouze pro dospělé a dospívající od 16 let věku (a vážící 40 kg a více).
Přípravek Aspirin obsahuje kyselinu acetylsalicylovou. Kyselina acetylsalicylová je analgetikum (ulevuje od bolesti) a antipyretikum (snižuje horečku).
Výhody výrobku:
- Ulevuje od různých typů bolesti, např. bolesti hlavy, zubů, svalů, kloubů nebo menstruační bolesti
- Snižuje horečku
- Působí protizánětlivě
- Rychlá úleva
Balení obsahuje 20 obalených tablet.
Dávkování a způsob užití
Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.
Jedna dávka pro dospělé a dospívající od 16ti let představuje 1–2 tablety, mezi jednotlivými dávkami musí být nejméně 4 hodiny.
Jedna dávka pro pacienty starší 65 let je 1 tableta, mezi jednotlivými dávkami musí být nejméně 4 hodiny.
Maximální denní dávka 6 tablet nesmí být překročena. Maximální denní dávka pro pacienty starší 65 let jsou 4 tablety.
Věk | Jedna dávka | Celková denní dávka |
Dospívající od 16 let a dospělí | 1-2 tablety | 6 tablet |
Dospělí starší 65 let | 1 tableta | 4 tablety |
Pouze perorální podání (podání ústy).
Aspirin by měl být užíván s velkým množstvím tekutiny (nejlépe vody).
Pokud se do 3 dnů (u horečky) nebo 3-4 dnů (u bolesti) nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.
Složení
Léčivá látka: | kyselina acetylsalicylová (jedna obalená tableta obsahuje 500 mg kyseliny acetylsalicylové) |
Pomocné látky: | koloidní bezvodý oxid křemičitý, uhličitan sodný |
Obalová vrstva tablety: | karnaubský vosk, hypromelosa, zinkum-stearát |
Kontraindikace
Pozorně čtěte příbalovou informaci.
Přípravek není určen pro děti a dospívající do 16 let (vážící méně než 40 kg).
Děti
U dětí trpících virovou infekcí a užívajících kyselinu acetylsalicylovou, byl pozorován výskyt Reyova syndromu (vzácné, avšak velmi závažné onemocnění spojené především s neurologickým a jaterním poškozením). Z tohoto důvodu:
- v případě virového onemocnění, jako je chřipka nebo plané neštovice, nemá být dítěti podána kyselina acetylsalicylová bez předchozí porady s lékařem
- okamžitě informujte lékaře, jestliže se u dítěte, které užívá kyselinu acetylsalicylovou, projeví známky závratí nebo omdlévání, poruchy chování nebo zvracení
Těhotenství
V prvních pěti měsících těhotenství je třeba se poradit s lékařem dříve, než začnete užívat tento lék nebo jiné léčivé přípravky obsahující kyselinu acetylsalicylovou. Od začátku šestého měsíce těhotenství (po 24 týdnech od poslední menstruace), nesmíte tento léčivý přípravek v žádném případě užívat, protože může vážně poškodit Vás nebo Vaše dítě. Jestliže jste užila tento přípravek během těhotenství, máte ihned kontaktovat svého lékaře.
Kojení
Tento léčivý přípravek může přecházet do mateřského mléka. Z preventivních důvodů se užívání přípravku Aspirin v období kojení nedoporučuje.
Doplňující informace
Výrobce: | Bayer |
---|---|
Kód EAN: | 8590322002889 |
Značka: | Aspirin |
Kód SÚKL: | 188202 |
Farmakoterapeutická skupina: | Kyselina acetylsalicylová |
Charakteristika: | Registrovaný léčivý přípravek |
Aspirin příbalový leták
ASPIRIN 500MG obalené tablety 20 od výrobce Bayer je registrovaný léčivý přípravek. Z tohoto důvodu vám předkládáme k volnému stažení jeho příbalový leták, který najdete na odkaze níže.
Příbalový leták si před použitím pozorně prostudujte!
Kategorie
Recenze produktu ASPIRIN 500MG obalené tablety 20
1 zákazník)
(Hodnotil-
spokojenost
Podobné produkty
PARALEN 500MG neobalené tablety 24
- Volně prodejný lék
- Chřipka a nachlazení
Skladem na e‑shopu
69 Kč
IBALGIN RAPIDCAPS 400MG měkké tobolky 30
- Volně prodejný lék
- Bolest
Skladem na e‑shopu
179 Kč
BRUFEN 400MG potahované tablety 100
- Volně prodejný lék
- Bolest
Skladem na e‑shopu
159 Kč
Mohlo by se vám také hodit
BENU Probio nápoj kakaová příchuť 200g
- Potravina
- Výživa
Skladem na e‑shopu
299 Kč
CANESTEN 10MG/G krém 20G
- Mykóza
- Volně prodejný lék
Skladem na e‑shopu
189 Kč
159 Kč
Voltaren Forte 20 mg/g gel proti bolesti 180g
- Volně prodejný lék
- Pohybová soustava
Skladem na e‑shopu
499 Kč